A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яремчанська гімназія Яремчанської міської ради Івано-Франківської області

Історія гімназії

У кожного поколiння своє покликання, своя дорога. Нема важливiшого , свiтлiшого у життi, нiж вчити iнших, ростити людину.

Суспiльство починається зi школи…

Так на окраїнi Яремче, в присiлку Ямна в 1925 роцi освiтою маленьких горян займався тiльки один вчитель, а з 1932 року тут функцiонувала початкова школа. Наприкiнцi 50-их школа розташовувалася в пристосованому будинку, що був збудований за часiв Польщi. Завучем була Литавко Наталя Григорiвна. У школi навчалось близько 100 дiтей. У 1960 роцi директор, Головко Валентина Якiвна, розпочала будiвництво нової школи, яке здiйснювали майстри iз села Зарiччя – сім’я Бахматів. У будівництві школи допомагали всі мешканці села Ямни.

 За останні три десятиліття зі школи випущено 514 випускників. З них свідоцтва з відзнакою отримали 35 випускників. Окремі з них здобули вищу освіту та стали науковцями.

Зокрема : Федорчук Роман Степанович. Народився 1938р. в с. Ямна Яремчанського регіону Станіславської області в сім’ї Федорчук Марії Василівни та Степана Петровича.

В 1945 році пішов в Ямнівську школу, провчився до 7-го класу, продовжив навчання в Яремчі. Після закінчення 10-го класу поїхав до Москви, де поступив у Вище технічне училище ім. Баумана на факультет ракето- та літако-будування. Після закінчення навчання одружився, працював при інституті викладачем математики, пізніше очолив кафедру математики. Кандидат фізико-математичних наук. Був особисто знайомий з Юрієм Гагаріним. Зараз проживає в Москві.

Досить часто навідується в рідні місця…

Прокопів Любов Петрівна – методист Прикарпатського університету ім. В.Стефаника;

Федорчук Василь Степанович – лікар терапевт;

Галабура Ігор Михайлович – лікар стоматолог;

Кузьмич Євдокія Іванівна – вчитель математики;

Петращук Ігор Юрійович – вчитель іноземної мови;

Пориваєва Ганна Петрівна – вчитель психолог;

Климович Ганна Іванівна – вчитель початкових класів

Процюк Василина Михайлівна – вчитель початкових класів;

Німчук Ольга Михайлівна – вчитель російської мови; випускниця 1975 року, яка  всі роки навчання в нашій школі залишалася вірна своїй мрії – стати учителькою літератури. Особливим прикладом для неї була Литовко Наталія Григорівна – учителька російської мови та літератури, чудовий фахівець, талановитий педагог.

В 1984 році її мрія здійснилася: вона закінчує навчання на філо-логічному факультеті Івано-Франківського державного педа-гогічного інституту ім. В.Стефаника і вчителює спочатку на Кірово-градщині, потім в Грузії(м.Цхакая), пізніше в одній із шкіл ЗГВ (м.Віттшток, Німеччина).

Доля розпорядилася так, що їй прийшлося залишити улюблену  професію, але любов до поетичного слова на все життя заполонила її душу   і спонукала взятися за перо. Ця спроба увінчалася ліричною збіркою ”Жінка-Осінь “(2001р.)

В 2021 році школу  перейменовано на гімназію

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора